Restart s jógou v denním životě

Ahoj všem,

rozhodla jsem se přijmout VÝZVU 21 s POZDRAVEM SLUNCE – kdy po dobu 21 dní ráno cvičit 10 kol „Surja Namaskara“ + jághra ásana + Skandhára ásana + Viparíta káraní mudra + Uštra ásana. Můžete to zkusit se mnou…min číst :)

Inspirovala jsem se jednou radou z knihy (Mnich, který prodal své ferrari, Robin S. Sharma) kde bylo napsáno:

Zaseješ myšlenku a sklidíš čin. Zaseješ čin a sklidíš návyk. Zaseješ návyk a sklidíš charakter. Zaseješ charakter a sklidíš vlastní osud…

Možná jste slyšeli, že vybudovat nový návyk trvá 21 dnů. Nemělo by to být tedy tak těžké. Prostě požadované chování jednadvacetkrát zopakuji, a je to. Tak proč tolik lidí při snaze o vybudování nových návyků selže?

Jedním z důvodů je fakt, že vybudovat nový návyk trvá ve skutečnosti mnohem déle, než jsme si mysleli.. Tvrzení o 21 dnech se objevuje v motivační literatuře často a bývá opakováno i nejrůznějšími českými odborníky na osobní růst. Problém často nastává, pokud se pokusíte dohledat vědeckou studií, která by tento údaj podporovala. Zjistíte, že se ocitáte ve vzduchoprázdnu. Mýtus o 21 dnech má pravděpodobně počátek v knize amerického plastického chirurga Maxwella Maltze Psycho-Cybernetics z roku 1960, kde konstatoval, že trvá zhruba tři týdny, než si lidé zvyknou po plastické operaci na nový obličej.

Pozoruhodné je, že neexistuje mnoho vědeckých studií, které by skutečně systematicky zkoumaly, jak se návyky vytvářejí. Jednou z mála výjimek je výzkum sociální psycholožky Phillippy Lally a jejího týmu z londýnské University College (UCL) z roku 2009. Požádali 96 univerzitních studentů, aby si zkusili osvojit nový návyk, související se zdravým životním stylem, a opakovali jej jednou denně po dobu 84 dnů. Nové chování mělo být vždy spojeno a asociováno s denní rutinou. Šlo například o takové návyky jako jít si po večeři na 15 minut zaběhat, sníst po obědě vždy kousek ovoce či si ráno po kávě zacvičit.

Chtěla bych Vám ukázat, že je možné vykročit ze svého stínu a zkrotit své já. Jak se mi to bude dařit skloubit s ranním vstáváním a jak se člověk změní. ;)

Udělala jsem i startovací pole takové, že xx dnů necvičím a celkem se to projevilo na postavě … je to šance pro Vás, co si myslíte, že už se s postavou nedá nic dělat! Dá a joga pomůže!!! Kdo se přidá a bude pilně cvičit a komentovat, může vyhrát permici na 5 lekcí!!!

Dnešek je ideální k novému začátku!!! :)

Kdo cvičíte se mnou? Khatu_Pranam_-_kvadrat