Pozdrav slunci (Surya Namaskar)

„Surya“ znamená „slunce“ a „Namaskar“ znamená „klanět.“ Sun-Salutation
Proč se tento tradiční sled pozic zvaných Surya Namaskar praktikuje? Logickým závěrem je, že Slunce je život nebo energetický zdroj pro tuto planetu a je to prvek ve všem, co jíme, pijeme a dýcháme. Země a Měsíc jsou významné ve způsobu, jak ovlivňují život, ale Slunce je zdrojem veškeré energie, a když je člověk v harmonii s cyklech slunce, přichází fyzické zdraví, pohoda, vitalita a energie…
Neexistuje žádná možnost života v nepřítomnosti slunečních paprsků. Všechny formy života zaniknou, pokud se slunce rozhodne zmizet. Solární energie je zásadní i ve vašem těle. Tělo je zachování určité teploty a vše, co vytváří teplo na této planetě – ať už ve formě života, nebo ve formě neživého materiálu – to vše je sluneční energie.

Nejlépe je cvičit při východu slunce. Pokud se cvičí rychle napomáhá sestava k dobrému kardiovaskulárnímu tréninku. Pokud se cvičí pomalejším tempem, tak ásany tónizují svaly a napomáhají k relaxaci a stává se sestava meditačním prostředkem.

Účinky Surya Namaskar
Praktikování Surya Namaskar denně pomáhá vyrovnávat tři ústavy – Vata, Pitha a Kapha. Jedná se o 12 pozic, které souvisejí s 12 slunečními bohy, ke kterým se váží i mantry (a těch až příště).
Nyní si představíme několik účinků „pozdravu slunci“

1) Posiluje celý zažívací systém (včetně žaludku, slinivky, střev, jater, atd)a zabraňuje zácpě.
2) Posiluje nervový systém (včetně mozku, míchy, léčí zapomnětlivost, odbourává starosti, deprese a jiné formy zatemnění smyslů :).
3) Posiluje srdce a aktivuje krevní oběh.
4) Stimuluje činnost žláz. Vzhledem k roztahování a stlačování pohybů krku a šíje je stimulována štítná žláza.
5) Zlepšuje barvu a funkci sleziny tím, že umožňuje odplavení jedovatých nečistot a podporuje uložení životní energie.
6) Posiluje krk, ramena, paže, zápěstí, prsty, záda, břicho, stehna, kolena, lýtka, kotníky, zeštíhluje pas. Posílení zadní straně těla, je účinným lékem na ledvinové potíže.
7) Zlepšuje položení dělohy a vaječníků, odstraňuje menstruační poruchy a rovněž mírní bolesti. Pomáhá k otěhotnění a zbavuje ranní nevolnosti v průběhu těhotenství. V menopauze utlumuje návaly a obtíže s ní spojené.
8) Podporuje růst vlasů a vyživuje vlasy a vlasovou pokožku, takže snižuje vypadávání vlasů a předčasného stárnutí.
9) Snižuje nadbytečný tuk v oblasti břicha, boků, stehen, krku a brady.
10) Pomáhá udržovat svěžest ducha i těla v jedné rovině, což je základ zdraví a spokojeného života!

Zde je ukázka
https://media.giphy.com/media/yoJC2oEbex7OG2KQEg/giphy.gif

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>