Jak nenarušovat pohodu ostatních?

    17202750_1290280164397955_9154867367108983665_n

  1. Na lekci přijdete 10 minut před začátkem, ať máte možnost se v klidu převléknout a abyste měli čas se připravit a zklidnit svoji mysl. Když přijdete na poslední chvíli může se stát, že nebudete vpuštěni na hodinu a to z důvodů uzamčení, pro bezpečnost věcí.
  1. Vypněte svůj mobilní telefon, nebo ho alespoň zeslabte.
  1. Chovejte se tiše a ohleduplně k ostatním cvičícím. Pokud uvidíte, že před hodinou lidé meditují v leže, snažte se mluvit tiše.
  1. Máte možnost si vypůjčit podložky, které jsou k dispozici, pro případ, že je zapomenete, ale z hygienických důvodů je lepší si nosit vlastní nebo alespoň ručník, který si položíte na vypůjčenou podložku.
  1. Pro cvičení jógy zvolte volné oblečení, které Vás nebude nijakým způsobem obtěžovat, škrtit. Vezměte si s sebou mikinu, kterou si budete moci případně sundat a teplé ponožky pro relaxaci a pokud chcete i vlastní teplou deku. Při relaxaci se snižuje teplota těla a klesá hladina cukru v krvi. Je potřeba cítit se příjemně a zbytečně se nezabývat pocitem chladu, který by působil rušivě.
  1. 1 – 2 hodiny před hodinou raději nejezte, nebo jenom lehce. S plným žaludkem se obtížně cvičí. Dále pak je dobré vynechat kouření, neboť pak dochází k dusivému pocitu a tabáková vůně, nemusí vonět každému.
  1. Do sálu není vhodné přijít naparfémovaní, Vaše vůně nemusí každému vyhovovat. Stejně tak je dobré si omýt chodidla nebo si dát před cvičením sprchu.
  1. Jóga se cvičí na boso, takže boty nepotřebujete.

Jóga není náhradou lékařské péče a proto konzultujte váš zdravotní stav s vaším lékařem. Ráda vám poradím jako instruktorka jógy, ale nejsem lékař. Sami nejlépe znáte své tělo a jeho zdravotní stav. Respektujte prosím svoje vlastní zdraví.

 

Comments are closed.